Články

Kategorie:

Zobrazujete pouze články autora Jitka Černochová Zrušit

Zamyšlení dne: Absurdní svět
Autor: Jitka Černochová
Publikováno: 17.7.2017 07:07
Krátké zamyšlení nad zvláštnostmi tohoto světa, a to především zvláštnostmi počítačovými.
Komentáře: 2 Celý článek
Pohádka se špatným koncem
Autor: Jitka Černochová
Publikováno: 7.7.2016 07:07
Pohádky mají dítěti sdělit informace o životě, zvycích, dále se má pomocí různých symbolů a zřejmého rozdělení dobra a zla dozvědět, jak se stát součástí tohoto světa. I každá pohádka má svá pravidla, ale tato je jiná... končí nešťastně.
Hodnocení: 100% Celý článek
Recenze: Videl som to zajtra
Autor: Jitka Černochová
Publikováno: 16.4.2016 08:00
Recenze na knihu Videl som to zajtra od slovenské autorky Júlii Sellers, která popisuje své i manželovy mimotělní zážitky. A nejen o tom kniha je...
Komentáře: 3Hodnocení: 100% Celý článek
Povídka: Kolo se točí...
Autor: Jitka Černochová
Publikováno: 20.8.2015 08:00
Kolo se točí je povídka, ve které naleznete ústřední motiv - chudobu. V umělecké literatuře se mnoho takových témat neobjevuje. A tak se objevuje jeden smělý pokus něco takového sepsat. Snad se vám bude letní čtení líbit!
Hodnocení: 90% Celý článek
Vzpomínka na Mistra Jana Husa
Autor: Jitka Černochová
Publikováno: 6.7.2015 12:30
Dny 5. a 6. července nejsou jen státními svátky, kdy máme volno, ale připomínáme si důležité mezníky v naší historii. Zatímco 5. července slavíme příchod slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje, 6. července vzpomínáme na upálení Mistra Jana Husa. Ve druhém případě je tomu dnes 600 let od této události.
Komentáře: 3Hodnocení: 90% Celý článek
Ohlédnutí za červnovým Dnem setkávání
Autor: Jitka Černochová
Publikováno: 2.7.2015 12:00
V sobotu 27. června 2015 se jako již tradičně konal Den setkávání, který byl spojen také se sjezdem členů Cesty poznání. I přes některé nesnáze vše dopadlo dobře a dozvěděli jsme se mnoho zajímavostí.
Hodnocení: 100% Celý článek
Tomáš Kabát: Chci být sám sebou
Autor: Jitka Černochová
Publikováno: 4.4.2015 08:00
Očekávání na rozhovor s Tomášem Kabátem bylo veliké a i přes nepřízeň počasí a Tomášovu pracovní vytíženost jsme se sešli a přátelsky si povídali. Do místnosti vstoupil sympatický mladík, se kterým jsem se ihned pustila do rozhovoru. Zajímavě hovořil nejen o svém pracovním, ale i osobním životě. Nyní ho zprostředkujeme i vám.
Komentáře: 1Hodnocení: 83% Celý článek
Vzdělání za všechny prachy
Autor: Jitka Černochová
Publikováno: 5.3.2015 10:00
Někdy máme pocit, že horší to již být nemůže. Ale může… Pokud jste měli představy, že po revoluci se úroveň našeho vzdělání zvedne, případně se budeme inspirovat úspěšnými severními státy v oblasti vzdělávání a právy dítěte, zmýlili jste se. V současné době jsme se umístili na čtvrté příčce gramotnosti. Ale počítejte to odzadu. Jaké to má dopady a lze se z tohoto bludného kruhu vymotat?
Hodnocení: 95% Celý článek
Veselé Vánoce všem!
Autor: Jitka Černochová
Publikováno: 24.12.2014 14:30
Všude kolem vidíme jen shon, spěch a některé stále omílané koledy nás už pěkně štvou. Ale Vánoce přichází a dnes je Štědrý den, který je o tom, že strávíme svůj čas s lidmi, které máme nejraději, které milujeme. Tento článek je chvilkou oddychu a zamyšlením se na původními zvyky.
Hodnocení: 100% Celý článek
Jsme děti demokracie
Autor: Jitka Černochová
Publikováno: 3.12.2014 13:53
Narodili jsme se po roce 89, přišli jsme do nového demokratického státu, který jste pro nás vybojovali. I když mnoho věcí ještě nebylo k dostání, byli jsme vychováni do nového světa, a to do světa svobody, kapitalismu a určitých hodnot. Známe pravý význam slova demokracie? Víte, jak demokracie funguje? Jak jste prožili sametovou revoluci a jaký pro vás měla význam?
Komentáře: 1Hodnocení: 90% Celý článek
< předchozí
zobrazena . stránka z 3
další >