Články

Kategorie:

Zobrazujete pouze články autora Miroslav Šubrt Zrušit

Gender a psychoterapie
Autor: Miroslav Šubrt
Publikováno: 13.8.2018 08:00
V tomto článku se psycholog Mgr. Miroslav Šubrt pokouší najít správný přístup k otázkám genderu v psychologickém poradenství a psychoterapii. Kritizuje při tom mezi psychology stále poměrně častý přístup tzv. esencialismu, který zdůrazňuje neměnnost a rigidnost genderových rolí.
Celý článek
Co mi dává naději
Autor: Miroslav Šubrt
Publikováno: 28.5.2017 22:55
Mám na srdci budoucnost lidstva. Ptám se sám sebe, kam se ženeme a jakými chceme být. Rád bych byl ohledně naší budoucnosti optimistický, ale vzhledem k tomu, co se ve světě a kolem mě děje, občas ztrácím naději. V čem ji nalézám?
Celý článek
Zeď a drát není řešení
Autor: Miroslav Šubrt
Publikováno: 18.11.2016 14:00
Oslav 17. listopadu se účastnili mnozí z nás, ať už nějakou akcí či pouhou myšlenkou. Mirek Šubrt se na tento den snaží nejen dívat z různých úhlů pohledu, ale také pochopit některé motivy, které hýbou současnou českou (i světovou) společností.
Komentáře: 3 Celý článek
Rozhovor s Jakubem Trpišem
Autor: Miroslav Šubrt
Publikováno: 29.9.2016 11:00
"Dnešní den je jedinečná příležitost, kdy můžete být šťastní. Když máme otevřenou mysl a nasloucháme svému nitru, zažijeme v každém dnu něco úžasného," říká v novém rozhovoru Jakub Trpiš.
Hodnocení: 100% Celý článek
Opravdové štěstí
Autor: Miroslav Šubrt
Publikováno: 12.7.2016 11:00
Co je opravdové štěstí? Je to krásný dům, peníze, dovolená kdykoliv chceme, úspěšné děti? Nebo je to něco jiného? Na tyto otázky se pokusí odpovědět Miroslav Šubrt ve svém zamyšlení.
Celý článek
Report z České transpersonální konference
Autor: Miroslav Šubrt
Publikováno: 25.4.2016 00:00
Česká transpersonální konference se uskutečnila ve dnech 23. až 24. dubna 2016, navázala tak na Mezinárodní transpersonální konferenci proběhlou roku 1992. Rád bych vám v tomto článku poskytl detailní report z této konference a mé postřehy k této významné události.
Celý článek
Brány vnímání Aldouse Huxleye
Autor: Miroslav Šubrt
Publikováno: 1.3.2016 18:35
Společnost se v poslední době více a více zajímá o léčivé účinky psychedelik. Zájem o ně je starý jako lidstvo samo. Jedním z jejich prvních významných průkopníků v moderní době byl Aldous Huxley. Co o svém psychedelickém zážitku s meskalinem napsal v knížce Brány vnímání?
Celý článek
Konec naší civilizace?
Autor: Miroslav Šubrt
Publikováno: 19.11.2015 08:00
Komentář a zamyšlení Miroslava Šubrta nad současnými událostmi, které se staly ve světě a nyní i v Paříži. Týká se to i nás, neměli bychom být k takovým situacím lhostejní... Vyjádřeme se nahlas!
Komentáře: 2Hodnocení: 100% Celý článek
Kde je můj Plamínek?
Autor: Miroslav Šubrt
Publikováno: 27.8.2015 08:00
Recenze Mirka Šubrta na dokument Ezopové spojená s úvahou nad tématem věštci na televizních obrazovkách. Může mít něco takového pozitivní účinky na lidskou osobnost? Co je základ, který lidi spojuje? Přečtěte si tento zajímavý článek.
Komentáře: 1Hodnocení: 100% Celý článek
Co věda nevidí
Autor: Miroslav Šubrt
Publikováno: 5.8.2015 10:00
Poslední setkání Na kus řeči mě přimělo přemýšlet o tom, jak a jakým způsobem lidé vnímají „metafyzický“ svět. Bavili jsme se o tom, že někteří z nás ve světě vnímají duchovní dimenzi, jiní jsou zase spíše realisté beroucí v potaz jen skutečnosti smyslům běžně dostupné. Všichni naše představy přitom máme podpořeny zkušenostmi. Jak s tím tedy naložit?
Komentáře: 3Hodnocení: 90% Celý článek
< předchozí
zobrazena . stránka z 3
další >